Nie musisz kupować przypinek, możesz je produkować!

Kreuj indywidualne wzory przypinek i samodzielnie produkuj je na własnej maszynce. Jeśli chcesz osobiście zadbać o swoje personalizowane gadżety to koniecznie poznaj tajniki produkcji przypinek. To niezwykle prosty, a równocześnie mocno satysfakcjonujący proces, który pozwoli Ci dosłownie wyczarować unikalne akcesoria. Dzięki możliwościom jakie daje samodzielna produkcja buttonów możesz osiągnąć rewelacyjne rezultaty swojej pracy, a jedynym ograniczeniem będzie tutaj Twoja wyobraźnia.

Komponenty do przypinek najlepszej jakości

Przed przystąpieniem do tworzenia własnych przypinek, konieczne jest zakupienie materiałów. Są to tak zwane komponenty do przypinek. Jak wyglądają? Składają się z następujących elementów –  awers, rewers i folia zabezpieczająca. Ważne by były one z grubej stali, co sprawi, że przypinki z nich zrobione będą wytrzymałe. Nie warto oszczędzać na jakości komponentów – dobrze spasowane elementy sprawią, że Twoje przypinki będą prezentować się perfekcyjnie przez długi czas. Będzie też dużo niższy odsetek odpadów, czyli nieudanych przypinek, które źle się połączą i będą tym samym wadliwe.

Prosty mechanizm dający wielkie możliwości

Podstawowym, a zarazem najważniejszym narzędziem do produkcji własnych przypinek jest maszyna do robienia przypinek. Bez niej nie da się połączyć ze sobą komponentów i tym samym wykonać przypinki. Dostępne w sklepach i sieci modele maszyn są łatwe w obsłudze i zapewniają całkiem niezłe efekty. Inwestycja w maszynę do przypinek powinna być wykonana z głową. Zdecydowanie nie warto sięgać po wątpliwej jakości tanie urządzenia. Nie wytrzymają one zbyt długo i szybko trzeba będzie je wymienić na nowe. Solidna, mocna, a tym samym ciężka maszynka to gwarancja, że Twoje projekty będą prawidłowo realizowane długimi latami.

Niemal wszystkie maszynki do przypinek dostępne w sprzedaży cechują się prostą obsługą, co powoduje, że nawet osoby początkujące poradzą sobie z ich użytkowaniem. Nie trzeba mieć doświadczenia, talentu czy zdolności manualnych by działać na takim urządzeniu. Wszystko to sprawia, że jest ono dobre dla każdego.

Jak zrobić przypinki? Przewodnik krok po kroku

Po pierwsze stwórz lub znajdź w sieci projekty graficzne, które chcesz użyć do produkcji przypinek.

Po drugie wydrukuj je na papierze fotograficznym, najlepiej nieco grubszym.

Po trzecie precyzyjnie je wytnij, bo nawet o dwa milimetry za mały czy za duży wydruk będzie problematyczny. Za mały będzie się przesuwał w maszynie, a za duży się do niej nie zmieści.

Po czwarte włóż do maszyny wszystkie składowe przypinki – awers, rewers, wydruk i folię. Zrób to poprawnie, do odpowiednich matryc. Dalej zaciśnij dwa razy maszynę i na tym koniec. Przypinka została wykonana.

Jaki rozmiar maszyny wybrać?

Bardzo dobre pytanie. Trzeba ten wybór należycie przemyśleć, bo możliwości jest sporo. Od maszyn do produkcji bardzo małych przypinek o średnicy 25mm po pracy do wykonywania naprawdę dużych gadżetów, mierzących nawet 75mm. Do maszyny o konkretnym rozmiarze trzeba później dobierać pasujące materiały. Jak łatwo się domyślić, na maszynie dedykowanej przypinkom o średnicy 75mm nie uda nam się wykorzystać komponentów o średnicy 25mm. I sprzęt i komponenty muszą być tej samej wielkości.