Szkolenia dla elektroników – gdzie można uzyskać certyfikację?

Jako organizacja o międzynarodowym zasięgu, IPC tworzy, uzupełnia oraz aktualizuje normy i standardy produkcji, wykorzystywane każdego dnia na całym świecie do wytwarzania elektroniki. Zastosowanie tych norm w praktyce przekłada się na produkcję wysokiej jakości urządzeń i podzespołów, które są niezawodne oraz spełniają wymagania końcowych użytkowników. Z tego względu szkolenia dla elektroników z zakresu obowiązujących norm IPC to jeden z najlepszych sposobów na poszerzenie kompetencji zawodowych osób zatrudnionych w tym sektorze gospodarki o rzetelną wiedzę, opartą na międzynarodowych standardach i najlepszych praktykach branżowych. Gdzie zdobyć certyfikat IPC?

Certyfikacja IPC w branży elektronicznej

Aby uzyskać oficjalny, honorowany na całym świecie certyfikat IPC, konieczne jest odbycie szkolenia w centrum szkoleniowym spełniającym wszystkie kryteria i wymagania stowarzyszenia IPC, zarówno w zakresie formalnym, jak i infrastrukturalnym oraz kadrowym. PB Technik jest jedynym obecnie podmiotem w Polsce, który posiada status Autoryzowanego Partnera IPC w naszym kraju, a tym samym uprawnienia do prowadzenia szkoleń IPC oraz wydawania certyfikatów Specjalisty bądź Trenera IPC. W ramach wewnętrznej struktury wszystkie szkolenia odbywają się pod szyldem PB Training.

Specjalista IPC

Certyfikat Specjalisty IPC zdobywają ci uczestnicy szkolenia z zakresu danej normy IPC, którzy przejdą pełny cykl szkolenia oraz uzyskają pozytywny wynik na egzaminie certyfikacyjnym. W PB Technik taki egzamin jest przeprowadzany bezpośrednio po zakończeniu szkolenia, a uzyskany certyfikat IPC jest ważny przez 2 lata od daty wydania.

Choć certyfikaty IPC są wydawane wyłącznie na czas określony, możliwe jest zachowanie ciągłości uprawnień przez dłuższy czas – wystarczy w tym celu odbyć szkolenie i egzamin recertyfikacyjny przed upływem ważności posiadanego certyfikatu. Takie szkolenie recertyfikacyjne może zostać przeprowadzone przez specjalistów PB Training.

Trener IPC

Certyfikowany Trener IPC w zakresie danej normy to osoba, która oprócz kompetencji Specjalisty IPC zdobywa także uprawnienia do prowadzenia szkoleń z zakresu konkretnej normy IPC dla innych pracowników firmy bądź dla osób chcących poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe. Certyfikat Trenera IPC jest wydawany uczestnikom szkolenia IPC, którzy zakończyli cały kurs i pozytywnie zaliczyli egzamin końcowy.

Podobnie jak w przypadku Specjalisty IPC, także i Trener IPC zdobywa uprawnienia tylko na czas określony, tzn. 2 lata od daty egzaminu. Po tym terminie niezbędna jest recertyfikacja, o ile dany Trener chce zachować ciągłość uprawnień. Szkolenia i egzaminy recertyfikacyjne dla Trenerów IPC mogą być przeprowadzane w PB Technik.

Wybierz szkolenia IPC w Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym IPC

Autoryzowane Centrum Szkoleniowe IPC, w którym odbywają się prowadzone przez specjalistów PB Training szkolenia dla elektroników, to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. Dostępna infrastruktura pozwala na organizację szkoleń dla grup o wielkości od kilku do nawet kilkunastu osób, zgodnie z obowiązującymi standardami szkoleń.

Wszystkie stanowiska szkoleniowe Autoryzowanego Centrum IPC wyposażono zgodnie z rygorystycznymi wymaganiami IPC, dzięki czemu zapewniają uczestnikom możliwość skorzystania z najnowocześniejszych narzędzi oraz zabezpieczeń, a także umożliwiają przeprowadzanie dowolnego szkolenia IPC dostępnego w ofercie PB Training również w przypadku obowiązywania restrykcji epidemiologicznych.

PB Technik – szkolenia dla elektroników u oficjalnego partnera IPC

PB Training jest jednostką szkoleniową renomowanej polskiej firmy PB Technik – jednego z najbardziej uznanych na krajowym rynku dostawców najnowocześniejszych rozwiązań dla producentów elektroniki. Jako Autoryzowany Partner IPC, PB Technik oferuje szeroką gamę szkoleń z zakresu obowiązujących norm IPC, a także szkolenia autorskie dla Koordynatorów ESD.

Wszystkie szkolenia IPC prowadzą wysoko wykwalifikowani specjaliści-praktycy, posiadający doskonałe przygotowanie merytoryczne i dydaktyczne oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe. Więcej informacji o szkoleniach IPC z zakresu poszczególnych norm oraz pełną ofertę szkoleniową można znaleźć bezpośrednio na stronie internetowej PB Training pod adresem https://pbtraining.com.pl